Новини за ДЮШ | Елитна група (U-17) | Програма | Формации

Младшата на Спартак победи Марица след обрат

10 ноември 2014

Младшата на Спартак победи вчера съгражданите от Марица с 2:1 след обрат. Срещата се игра от 10,30 ч. на стадион "Пловдив".

Първото полувреме беше много слабо за "гладиаторите". В 25-ата минута след груба индивидуална грешка на защитник резултатът бе открит в полза на Марица 0:1. Статуквото обаче бе възстановено в 38-ата минута. Спартак изравни за 1:1 чрез Геновски след центриране от корнер, като засече топката с глава.

Второто полувреме бе изключително силно за спартаклии. Играчите създадоха 5-6 положения за гол. В 55-ата минута Спартак поведе с 2:1 чрез Иван Джоголов (само преди ден той игра за мъжете в Казанлък) след перфектна контраатака и асистенция на Ат.Атанасов. В тази част "гладиаторите удариха и 2 греди.

Състав: Порязов, Геновски, Нушев, Църцев, Чобанов, Сотиров, Благов, Тодоров, Бурдев, Джоголов, Гешев

Смени: Качаков, Андонов, Гоцев, Атанасов, Нейчев, Теодор Тодоров

Спартак продължава да мачка като домакин в Елитната до 17 г., и Черно море го отнесе

25 октомври 2015

Отборът на Спартак Пловдив набира скорост в представянето си в Елитната юношеска група до 17 години. Малките "гладиатори" се превръщат в абсолютен хегемон в домакинските си срещи. Така се случи и в 10-ия кръг, когато на стадион "Тодор Диев" гостуваше отборът на Черно море Варна, трети във временното класиране. Спартаклии надиграха футболистите от Варна по всички показатели и пропуснаха половин дузина чисти голови положения. Резултатът отразява най-малкото, с което можеха да си тръгнат гостите.

В 22 мин. централен бранител на моряците спря с нарушение излизащия сам срещу вратаря централен нападател на спартаклии Ив. Джоголов и заслужено бе декориран в червено от главния рефер. След изпълнението на свободния удар вратарят отби топката и притичалият Джоголов откри резултата. Спартаклии стояха доста солидно в защита, халфовата им линия надиграваше тази на гостите и в нападение с лекота създаваха положение след положение. По подобен начин в 29 мин. Ив. Джоголов бе изведен зад отбраната на Черно море и реализира втори гол.

До края Спартак продължаваше да налага своето, но нов гол не падна. Така срещата завърши при резултат 2:0.

Спартаклии имат 4 победи и 2 равенства от 6-те си срещи на ст. "Тодор Диев", така те са истинско страшилище за гостуващите тимове в Пловдив.

Спартак загуби гостуването на лидера в Елитната до 17 г.

15 октомври 2015

Спартак Пловдив срещна най-силния отбор в групата на изкуственото игрище в „Царско село” в среща от 9-ия кръг на Елитната до 17 г. Домакините от Септември установиха трайно надмощие още от самото начало, като демонстрираха изключително бърз и комбинативен футбол. За 15 минути (между 15-ата и 30-ата) Септември вкара 3 гола и обезсмисли интригата в двубоя. Спартак трудно минаваше центъра, а отзад в защита играчите губеха единоборствата. По десния фланг организираха няколко атаки, но не достигнаха до завършващ удар.

В началото на второто полувреме играта се поизравни. В 56 мин., след индивидуален пробив отдясно, П. Нейчев увенча добрата си игра с гол, като заби неспасяемо топката в левия горен ъгъл за 3:1. Спартак се опита да изнесе играта в половината на домакините и стана по-активния и настоятелен тим. Но футболистите на Септември показаха, че са завършен отбор, който е еднакво силен във всички фази на футболната игра и не позволиха да се застраши вратата им. В самия край на двубоя от спорен пряк свободен удар Септември отбеляза четвърти гол и оформи крайния резултат - 4:1.

Спартак пропусна да разгроми ЦСКА в Елитната до 17 г., вкара им само два гола

12 октомври 2015

Докато мъжките отбори на тези славни тимове се подвизават във "В" група, то юношеските им гарнитури до 17 год. са във Висшата лига на България за своята възраст. На ст. Тодор Диев малките гладиатори надиграха напълно гостите, като бяха близо и до още попадения.

В дъждовния и мрачен съботен следобед в Пловдив Спартак беше по-добрият отбор на терена и заслужено и закономерно стигна до трите точки. Левият защитник Иво Кехайов отбеляза първото попадение в 20-ата минута след центриране от корнер. Домакините продължиха да бъдат по-активният отбор и се играеше предимно в половината на гостите от София. 5 минути преди края на полувремето след поредния изпълнен ъглов удар от Спартак, топката бе върната към големия пеналт, откъдето Цв. Бурдев я насочи в левия ъгъл на вратата на ЦСКА.

Втората част не се различаваше от първата. Гостите епизодично влизаха в половината на Спартак, а гладиаторите владееха инициативата. Домакините създадоха още няколко възможности пред вратата на ЦСКА, като в най-чистата от тях централният нападател излезе сам срещу вратаря, но стреля в него. Отборът на Спартак Пловдив показа добър футбол, игра компактно и разнообразно и може да се види известна доза рутина в играчите. Линиите стоят стабилно, като има голяма взаимопомощ между тях. Това се обуславя от факта, че почти всички момчета са заедно откакто са започнали да се занимават с футбол преди десетина години.

Спартак спечели детски футболен турнир

07 октомври 2015

Отборът на Спартак спечели Купата на Мтел на футболния турнир за деца до 12 години в Пловдив, след като надигра на финала с 2:0 Ботев (Пд). Двубоят се игра на стадион "Пловдив", а головете за малките "гладиатори" вкараха Мартин Симеонов и Кристиян Кодуков.

По пътя към финала момчетата на треньора Манол Георгиев прегазиха с 8:1 връстниците си от Борислав-2009 (Първомай) и с 5:0 тима на Левски (Богданица).

В малкия финал за третото място на турнира за Купа "Мтел", организиран от Асоциацията на българските футболисти и БФС, Левски (Богданица) се наложи с 2:0 над Асеновец-2005 (Асеновград). Със същия резултат Борислав 2009 (Първомай) победи Евроколеж (Пд) в спор за петото място, а в битката за седмото място ФК Кричим надигра с 2:1 Марица (Пд).

Всички 8 отбора получиха пълна футболна екипировка и топки, осигурени от генералния спонсор "Мтел", заедно с индивидуалните призове. Директорът на отдел "Корпоративни клиенти" в "Мтел" Тони Бояджиев награди победителите в турнира заедно с бившите футболни национали Георги Георгиев-Гецата и Александър Александров-Кривия, треньора на Локомотив (Пд) Петър Пашев и генералния секретар на Асоциацията на българските футболисти Георги Бойчев.

С индивидуални награди бяха отличени двама играчи на Спартак и треньорът:

- Мартин Симеонов (Спартак С-94-Пд) - най-добър играч на турнира;

- Кристиян Кодуков (Спартак С-94 (Пд) - голмайстор №1 (с 4 попадения);

- Манол Георгиев (Спартак С-94-Пд) - селекционер №1;

Спартак победи Черноморец в Елитната до 17 г.

04 октомври 2015

След много добра игра и куп пропуски, Спартак категорично надигра Черноморец (Бургас) с 2:0 на ст. „Тодор Диев” в среща от 7-ия кръг на Елитната U17. Малките гладиатори натиснаха още с първия съдийски сигнал и пренесоха играта в половината на противника. Футболистите в синьо-бяло комбинираха добре, но не успяваха в завършващия удар. В средата на първото полувреме след подадена на първа греда топка от корнер и отлично отиграване с глава на Петър Нейчев, Спартак поведе в резултата. След това, до края на полувремето се заредиха положение след положение пред направилия много добър мач вратар на гостите. Опасни изстрели на П. Гешев и П. Нейчев профучаха над гредата.

През втората част отборът на Черноморец се опита да потърси нещо в предни позиции, но нямаше достатъчно аргументи да притесни по-сериозно стабилния вратар Н. Порязов. Спартаклии трябваше да вкарат, за да не се получи ситуация от предишни техни мачове, когато към края ставаше напечено. Точно навреме, 15 минути преди края на срещата, П. Нейчев пое топката отдясно, напредна с нея и влезе на дрибъл в наказателното поле, където бе спънат от централния защитник на гостите и съдията посочи точката за изпълнение на наказателен удар. Цв. Бурдев изпълни дузпата, вратарят успя да отрази удара, но капитулира при добавката – 2:0.

Така Спартак Пловдив постигна втората си победа в Елитната група и с умерен оптимизъм чака гостуването на ЦСКА следващата седмица.

Спартак измъкна точка при гостуването на Ботев в Елитната до 17 г.

27 септември 2015

Спартак измъкна точка от Ботев на базата в Коматево след равенство 1:1 в среща от 6-ия кръг на Елитната дивизия до 17 г. Срещата започна много лошо за малките "гладиатори", след като още в 3-ата минута домакините поведоха с 1:0, когато защитник на Спартак не изчисти добре топката от голлинията. В 13-ата минута Спартак бързо върна статуквото в мача. Топката бе изсипана в половината на "канарчетата", играч на Ботев стигна пръв до нея, но след това я настъпи и тя попадна в Здравко Кехайов, който стреля и след рикошет в тялото на защитник попадна във вратата на неправилно излезлия страж за 1:1.

През втората част интересните моменти и пред двете врати почти липсваха и като цяло тази част няма да се запомни с много достойнства, все пак резултатът се запази така и до последния съдийски сигнал.

Това е второ поредно равенство в групата за отбора на Спартак. "Гладиаторите" са на 11 място от 6 изиграни срещи. В следващия 7-и кръг спартаклии са домакини на Черноморец.

Спартак с равенство срещу Литекс в Елитната до 17

06 септември 2015

Спартак и Литекс завършиха 2:2 в среща от 3-ия кръг на Елитната дивизия на България до 17 г. Срещата се игра на стадион "Тодор Диев" от 17 ч. на 5 септември. Момчетата на Спартак постигнаха много трудно равенство срещу силния съперник от Ловеч. През първата част след грешка на домакините се получи нелеп гол във вратата на "гладиаторите" и първото полувреме завърши при резултат 0:1.

Спартаклии не се отчаяха и започнаха второто полувреме с мъжка игра, показаха характер и резултатът не закъсня. След изпълнение на корнер топката попадна в защитника Иво Кехайов, който със странична ножица отбеляза прекрасен гол във вратата на Литекс за 1:1. Вратарят на гостите изпусна нервите си, претендирайки за засада при изравнителния гол, и съдията заслужено му показа червен картон. От този момент ловчанлии заиграха с човек по-малко, но не се предадоха. Малко по-късно добра многоходова атака на домакините се увенча с попадение на Цветан Бурдев и спартаклии поведоха с 2:1. Това предизвика бурна радост по трибуните и даде криле на младите футболисти. Но гостите въпреки всичко продължиха яростно да търсят изравнителен гол. При едно меле пред вратата на Спартак имаше съмнение за игра с ръка на футболист на домакините, но съдията прецени, че е неволно. В крайна сметка силите на спартаклии не достигнаха, за да съхранят резултата и към края на мача Литекс успя да стигне до равенството – 2:2.

Спартак стартира ударно в Елитната до 17 г.

23 август 2015

Въпреки всичко, детско-юношеската школа на Спартак Пловдив в лицето на отбора си от набор 99 показа, че е жива и без особени затруднения категорично надигра Пирин U17.

На хлъзгавия и подгизнал терен, в съботния ден, двата отбора показаха много добри футболни аргументи и се получи нелош мач. Имаше го задължителният домакински натиск, след което двадесет и двамата свикнаха с „водната“ обстановка и основно изритваха топката. Малките „гладиатори“ малко повече комбинираха помежду си и стояха по-добре на терена. В средата на първото полувреме, при една остра атака на домакините, топката попадна в Цветан Бурдев и той с кинжален удар разпечата вратата на Пирин за 1:0. Окрилени от превъзходството си момчетата на Спартак заиграха много добре и 10 минути преди края на полувремето удвоиха аванса си. Това стана след изпълнен пряк свободен удар отдясно и много добро отиграване с глава на централния защитник Андреан Геновски в близкия ъгъл – 2:0. До почивката спартаклии парираха всички опити на гостите да покажат зъби в предни позиции.

Беше ясно, че през второто полувреме гостите ще пуснат повече нападатели и ще търсят гол. Защитният вал на Спартак удържаше натиска с активната помощ на халфовете пред тях. Тогава пролича добрият синхрон между линиите и се видя резултатът от работата на футболистите и треньора. Най-вероятно тежкият терен доведе и до грешката на защитници на домакините, които не успяха да изчистят топката след ъглов удар и се получи нелеп автогол. След падането на този гол Спартак отново показа завидния си колективен дух и не позволи на благоевградчани да стигнат до голова опасност. В 70-тата минута спартаклии проведоха образцова контраатака, при която падна трети гол във вратата на Пирин. Негов автор беше Петко Гешев. Въпреки засилилия се дъжд, двата отбора играха добре и показаха мъжки футбол до последния съдийски сигнал. Краен резултат в срещата 3:1.

Спартак: Виктор Атанасов, Иво Кехайов, Андреан Геновски, Атанас Църцев, Кирил Нушев, Иван Сотиров (Любо Лалов), Валентин Тодоров (Мерт Шакиров), Петър Нейчев (Димитър Русев), Цветан Бурдев (Стойчо Михайлов), Петко Гешев, Иван Джоголов

Старши треньор: Стефан Учиков

В следващия 2-и кръг в Елитната дивизия Спартак гостува на Лудогорец, срещата е насрочена за 1 септември от 10,30 ч.

Спартак започва с Пирин (Благоевград) в Елитната до 17 г.

27 юли 2015

Днес в централата на БФС в София бе теглен жребият за Елитните групи до 17 и 19 години. Както знаем от този сезон в U17 ще участва и тима на Спартак. Шампионатът стартира в уикенда на 22-23 август. Днес стана ясен само първият кръг, като пълните програми с дати и часове ще станат ясни през август.

Ето и програмата за първия кръг при U17 програмата:

Спартак (Пловдив) - ОФК Пирин (Благоевград)
Локомотив (Пловдив) - Черноморец (Бургас)
Чавдар (Етрополе) - Литекс (Ловеч)
Ботев (Пловдив) - Лудогорец (Разград)
ЦСКА (София) - Берое (Стара Загора)
Септември (София) - Дунав 2010 (Русе)
Черно море (Варна) - ОФК Спартак (Плевен)
Левски-Раковски (София) - Локомотив (София)
Левски (София) - Славия (София)

Набор 2002 на Спартак победи Ботев

30 май 2015

Спартак набор 2002 победи Ботев 2002 в мач за първенство, игран на ст. "Тодор Диев" на 28 май. Малките "гладиатори" напълно заслужено спечелиха с 2:0. Спартаклии изпуснаха и дузпа, като можеха да отбележат и още доста голове. Първият гол бе дело на Илия Петров в 24-ата минута след асистенция на Илия Смилянов. Второто попадение бе отбелязано в 51-ата минута от Мартин Симеонов след нова асистенция на Илия Смилянов. Самият Смилянов получи право да бие дузпа след нарушение срещу него, но не успя да я вкара. Още на 3 пъти играчи на Спартак излизаха сами срещу вратаря на Ботев,но пропуски направиха Смилянов, Станислав Димитров и Илия Петров. Силен шут на Валентин Джорев беше спасен от вратаря на гостите.

Ботев имаше една 100%-ва възможност при 0:0, но след това не създадоха почти никакви опасности.

След набор 2000 и 2001 на Спартак, които постигнаха победи над Ботев, в рамките на по-малко от месец, дойде ред и на набор 2002 да покажат класа срещу градския съперник.

Спартак: Башев, Лангеров ,Стоев, Христов(капитан), Иванов, Шумков, Смилянов, З.Стефанов, Петров ,Димитров, Симеонов

На смяна: Джорев, Д.Стефанов, Калински, Русинов, Костов

Спартак разгроми Марица като гост при набор 2002

10 май 2015

Спартак нанесе съкрушителна загуба на съгражданите от Марица на техния стадион със 7:2 при набор 2002. Срещата от 19-ия кръг за първенство се игра на ст."Марица" от 11,30 ч. днес.

Още в първата минута Илия Петров отбеляза за 0:1 като прехвърли вратаря. До 16-ата минута резултатът беше вече 0:4 след 3 гола на Илия Смилянов. След това домакините върнаха 1 гол с удар извън наказателното поле, като се отчетоха и с греда след изпълнение на фаул. До почивката Спартак вече водеше с 1:5 след нов гол на Илия Смилянов.

В 5-ата минута на второто полувреме малките "гладиатори" останаха с човек по малко след червен картон на Мартин Праматаров. След изгонването Марица успя да отбележи за 2:5, но силната игра на спартаклии не преставаше. Мартин Симеонов, който е набор 2003, също се записа сред голмайсторите след два гола, за да сложи точка на спора в срещата за 2:7.

Спартак: Башев, Лангеров, Праматаров, Христов, Иванов, Стоев, Шумков, Смилянов, Петров, Джорев, З.Стефанов

На смяна: Симеонов, Дудов, Дошев, Калински, Д.Стефанов, Димитров

При Деца-Център 2002 Спартак заема 3-то място в класирането с 36 точки от 16 изиграни срещи. В актива "гладиаторите" имат 12 победи и 4 загуби при голова разлика 75:15.

Младшата на Спартак разгроми Локомотив

30 март 2015

Младшата на Спартак разгроми с 5:0 един от градските съперници Локомотив. Срещата от 20-ия кръг за първенство се игра на стадион "Пловдив" от 10,30 ч. в петък. Малките "гладиатори" имаха пълно превъзходство в срещата и изпуснаха да отбележат още голове във вратата на "смърфовете".

Още във 2-ата минута на срещата локомотивци си вкараха автогол. До края на полувремето, въпреки натиска на Спартак, нови попадения на паднаха.

В 43-ата минута 2:0 направи Иван Джоголов, който записва участия и в мъжкия състав на "гладиаторите". В 48-ата минута резултатът вече бе класически за Спартак след нов гол на Джоголов. 4:0 в 60-ата минута направи Цветан Бърдев, а точка на спора в 68-ата минута сложи Георги Гоцев.

Състав в срещата: Порязов, Нушев,Геновски, Църцев, Кехайов, Гешев, Тодоров, Ат.Атанасов, Нейчев, Джоголов, Бурдев

На смяна влязоха: Гоцев, Сотиров, Теодор Тодоров, Кенлешев, Виктор Атанасов, Илиев, Качаков

С тази важна победа над пряк конкурент за челото при набор 1999, Спартак се бетонира на 2-ото място с 45 точки на 6 от лидера Ботев, но спартаклии са и с два мача по-малко. В четвъртък, 2 април от 14 часа, Спартак гостува в Коматево именно на Ботев в пряк сблъсък за титлата.

Набор 2002 на Спартак с гръмка победа над Брестник

17 ноември 2014

Децата на Спартак набор 2002 записаха внушителна победа с 6:0 в мач за първенство срещу отбора на Брестник. Срещата се игра в неделя от 14,30 ч. на стадион "Тодор Диев".

Стана много хубав двубой, в който малките спартаклии диктуваха изцяло играта. Първото полувреме завърши при резултат 2:0 за "гладиаторите" след голове на Илия Петров и Илия Смилянов, и страхотна игра от целия отбор.

През второто полувреме ст.треньорът Андрей Андреев направи 6 смени и качеството на игра леко спадна, но пък в тези минути играчите вкараха цели 4 гола след страхотни комбинации с подавания по земя и завършване на атаките на скорост. Отново Илия Петров беше точен на 3 пъти, а един гол добави Мартин Праматаров след изпълнение на корнер и завършващ удар. С 3 асистенции се отличи Мартин Симеонов, който е набор 2003.

Състав: Башев, З.Стефанов, Христов, Праматаров, Иванов, Стоев, Шумков, Аргиров, Джорев, Петров, Смилянов

Смени: Д.Стефанов, Русинов, Димитров, Величков, Симеонов, Лангеров

След 9 изиграни срещи Спартак е на трето място в класирането с актив от 7 победи и 2 загуби.

Спартак продължава да мачка при младшата

Младшата на Спартак продължава с изключително добрите си игри за първенство. Вчера "гладиаторите" победиха тима на Кричим с 1:2 като гости. Мачът се игра на стадиона в едноименния град от 10,30 ч.

На много тежък терен и в много сложна обстановка, момчетата в пореден мач показаха характер и победиха. Срещата бе изпълнена с много грубости от страна на домакините, като даже бе показан червен картон за техен играч.

Мачът започна много добре за Спартак, като още в първата минута те поведоха с гол с глава на Църцев, след изпълнение на корнер от В.Тодоров. След това Джоголов изпусна от 6-7 метра сам срещу вратаря да реши мача, шутира, но вратарят изби с крак. В следващите минути се стигна до много спорна дузпа за домакините, от която изравниха за 1:1. 5 минути преди края на полувремето се разиграха много грозни сцени, в които се стигна до бой и удари без топка срещу играч на Спартак.

През втората част, отново след направените смени, Спартак диктуваше изцяло събитията и играта на терена. В 50-ата минута страхотна атака, започната от Бурдев, преминала през Андонов завърши с красив гол на Джоголов за 1:2. До края малките "гладиатори" изпуснаха още поне 4 ситуации за гол, за да приключи при този резултат срещата.

Състав: Атанасов, Нушев, Църцев, Геновски, Чобанов, Благов, В.Тодоров, Гоцев, Ат.Атанасов, Гешев, Джоголов

Смени: Бурдев, Андонов, Нейчев, Кенлешев, Т.Тодоров, Йорданов

С тази победа Спартак е на първото място в групата, като от 10 мача има 9 победи и само едно поражение.

Младшата на Спартак победи Локомотив като гост

14 ноември 2014

Младшата на Спартак победи Локомотив с 1:3 на неговия стадион в отложен мач за първенство. Всички голове паднаха през втората част, като тя бе изключително силна за малките "гладиатори".

През първото полувреме отборът на Спартак имаше 3-4 чисти ситуации за гол, но много пропуски лишиха отбора да води още на полувремето.

През второто полувреме Локомотив поведе с гол от дузпа 15 минути преди края на мача. Само след 5 минути спартаклии изравниха с гол с глава на Църцев след центриране от фаул на В.Тодоров. След само още 3 минути "гладиаторите" вече водеха с 1:2 след страхотна атака, започната от В.Андонов, последва центриране от фланга на Нейчев, топката попадна в Цв.Бурдев, който финтира защитник и стреля в вратата, първо вратарят парира удара, но последва добавка на Андонов, която матира стража на "смърфовете". 2 минути преди края на срещата Спартак оформи крайния резултат. След подаване на Бурдев към Джоголов, последният влезе на скорост в пеналта и бе фаулиран, като се стигна до дузпа. Потърпевшият сам реализира 11-метровия наказателен удар за крайния резултат.

Много силен мач изнесоха отново Валентин Тодоров и Иван Джоголов, които попадат и играят в мъжкия състав на Спартак. За пореден мач момчетата, които влязоха през второто полувреме спечелиха мача, което показва, че в отбора има страхотен колектив и няма титуляри и резерви.

Състав: Порязов, Нушев, Църцев, Геновски, Качаков, Благов, В.Тодоров(кап.), Гоцев, Атанасов, Гешев, Джоголов

Смените: Андонов, Бурдев, Нейчев, Чобанов, Сотиров, Т.Тодоров

Набор 2002 загуби трудно от Локомотив

09 ноември 2014

Спартак набор 2002 загуби гостуването си на Локомотив с 2:1. Срещата от първенството на Деца-Център се игра в събота от 10 ч. на базата в "Лаута".

Получи се много здрав мач, но бяха контузени 3 деца от Спартак, което спомогна малките "смърфове" да се докопат много трудно до победата.

В 25-ата минута Локомотив поведе след много спорен гол. След удар в напречната греда топката тупна някъде на голлинията, но страничния съдия зачете гол. В 28-ата минута спартаклии изравниха чрез Илия Петров с удар от големия пеналт. В 68-ата минута локомотивци успяха да измъкнат победата след втори гол. Попадението стана след центриране от корнер, като при получилото се меле играч на домакините довкара от 1 метър коженото кълбо във вратата.

Състав: Башев, Стефанов, Христов, Праматаров, Иванов, Стоев, Шумков, Аргиров, Петров, Смилянов, Джорев

Смени: Лангеров, Русинов, Димитров, Величков, Гарджев, Божков

Спартак набор 2001 громи за Купата на БФС

30 октомври 2014

Спартак набор 2001 разгроми с 8:0 тимът на Монтана в 1/8-финален мач за Купата на БФС. Срещата се игра на 29 октомври от 14 ч. на стадиона в Марково. След като малките "гладиатори" не оставиха никакви шансове на монтанци те продължават по категоричен начин напред в турнира и чакат името на следващия си съперник.

4 гола в срещата отбеляза Алкан Местан. Алекс Ненов пък записа 3 попадения на сметката си, а Ставри Кацарски опъна веднъж мрежата зад вратаря на Монтана.

Спартак набор 2002 продължава с наказателната акция

20 октомври 2014

Спартак набор 2002 продължава с победната серия в първенството на Деца-Център. Вчера на стадион "Тодор Диев", в мач от 6-ия кръг, малките гладиатори сразиха с 4:0 отбора на Асеновец. Този резултат беше най-малкото с което се отърваха асеновградчани.

Димитър Аргиров отбеляза от дузпа в 32-ата минута. Иван Стоев вкара страхотен гол от 35 метра в 40-ата минута. Влезлият като резерва през втората част Станислав Димитров отбеляза два гола след самостоятелни пробиви.

Малките спартаклии мачкат в групата като са еднолично на първото място с 6 победи от 6 мача и с внушителната голова разлика 28:2.

Състав: Башев, Лангеров, Христов, Праматаров, Аргиров, Стоев, Шумков, Смилянов, Петров, Симеонов, Н.Иванов

Смени: Величков, Димитров, Гарджев, Кънев, Стефанов, Русинов

Младшата на Спартак с гостуваща победа на осветление

09 октомври 2014

Младшата на Спартак победи като гост отбора на Марица (Маноле) с 2:3 в изигран отложен мач от втория кръг на първенството. Срещата се проведе на 7-и октомври на осветление в Маноле.

Стана много интересен мач, в който спартаклии диктуваха играта, но при първата си по-сериозна атака домакините поведоха с 1:0. Повече голове през първата част не паднаха, въпреки че "гладиаторите" се опитаха да променят статуквото.

С началото на второто полувреме бяха извършени две смени в отбора на Спартак и само в рамките на 5 минути от неговото начало спартаклии вече водеха с 1:2. Малко по-късно домакините изравниха след индивидуална грешка в тима на Спартак. Победното попадение в срещата дойде след изпълнение на корнер. Интересното бе, че и трите гола в полза на малките "гладиатори" бяха дело на Иван Джоголов.

Състав: Порязов, Нушев, Църцев, Геновски, Качаков, Благов, Гешев, Гоцев, Бурдев, Андонов, Джоголов

Смени: В.Тодоров, Т.Тодоров, Чобанов, Йорданов, Атанасов

Младшата на Спартак отвя Евроколеж

06 октомври 2014

Младшата възраст на Спартак победи при гостуването си отбора на Евроколеж с 0:5. Мачът бе от 7-ия кръг на първенството, като спартаклии имат цели 4 мача по-малко заради отлагания на срещи.

Цялата среща премина изцяло под диктовката на "гладиаторите". Първото полувреме отборът на Спартак отбеляза цели 4 гола. Първият гол вкара Андонов от дузпа. Второто попадение бе на сметката на Ат.Атанасов. За 0:3 се разписа Геновски след като отбеляза с глава при центриране от корнер. Последния гол за първата част за Спартак бе дело на играч на домакините, който си отбеляза автогол.

Второто полувреме Спартак изпусна да разгроми Евроколеж след редица пропуски и много смени, но все пак бе добавено още едно попадение в головата сметка на тима. Голмайстор за втората част стана Джоголов.

След тази победа и 3 изиграни мача Спартак има 6 точки в актива си и голова разлика 15:1.

Състав: Порязов, Нушев, Църцев, Чобанов, Геновски, Благов, Сотиров, Тодоров, Андонов, Гешев, Атанасов

Смени: Джоголов, Симеонов, Т.Тодоров, Бурдев, Качаков, Нейчев