Новини за ДЮШ | Елитна група (U-17) | Програма | Формации

Спартак набор 2001 громи за Купата на БФС

30 октомври 2014

Спартак набор 2001 разгроми с 8:0 тимът на Монтана в 1/8-финален мач за Купата на БФС. Срещата се игра на 29 октомври от 14 ч. на стадиона в Марково. След като малките "гладиатори" не оставиха никакви шансове на монтанци те продължават по категоричен начин напред в турнира и чакат името на следващия си съперник.

4 гола в срещата отбеляза Алкан Местан. Алекс Ненов пък записа 3 попадения на сметката си, а Ставри Кацарски опъна веднъж мрежата зад вратаря на Монтана.

Спартак продължава да мачка като домакин в Елитната до 17 г., и Черно море го отнесе

25 октомври 2015

Отборът на Спартак Пловдив набира скорост в представянето си в Елитната юношеска група до 17 години. Малките "гладиатори" се превръщат в абсолютен хегемон в домакинските си срещи. Така се случи и в 10-ия кръг, когато на стадион "Тодор Диев" гостуваше отборът на Черно море Варна, трети във временното класиране. Спартаклии надиграха футболистите от Варна по всички показатели и пропуснаха половин дузина чисти голови положения. Резултатът отразява най-малкото, с което можеха да си тръгнат гостите.

В 22 мин. централен бранител на моряците спря с нарушение излизащия сам срещу вратаря централен нападател на спартаклии Ив. Джоголов и заслужено бе декориран в червено от главния рефер. След изпълнението на свободния удар вратарят отби топката и притичалият Джоголов откри резултата. Спартаклии стояха доста солидно в защита, халфовата им линия надиграваше тази на гостите и в нападение с лекота създаваха положение след положение. По подобен начин в 29 мин. Ив. Джоголов бе изведен зад отбраната на Черно море и реализира втори гол.

До края Спартак продължаваше да налага своето, но нов гол не падна. Така срещата завърши при резултат 2:0.

Спартаклии имат 4 победи и 2 равенства от 6-те си срещи на ст. "Тодор Диев", така те са истинско страшилище за гостуващите тимове в Пловдив.

Спартак загуби гостуването на лидера в Елитната до 17 г.

15 октомври 2015

Спартак Пловдив срещна най-силния отбор в групата на изкуственото игрище в „Царско село” в среща от 9-ия кръг на Елитната до 17 г. Домакините от Септември установиха трайно надмощие още от самото начало, като демонстрираха изключително бърз и комбинативен футбол. За 15 минути (между 15-ата и 30-ата) Септември вкара 3 гола и обезсмисли интригата в двубоя. Спартак трудно минаваше центъра, а отзад в защита играчите губеха единоборствата. По десния фланг организираха няколко атаки, но не достигнаха до завършващ удар.

В началото на второто полувреме играта се поизравни. В 56 мин., след индивидуален пробив отдясно, П. Нейчев увенча добрата си игра с гол, като заби неспасяемо топката в левия горен ъгъл за 3:1. Спартак се опита да изнесе играта в половината на домакините и стана по-активния и настоятелен тим. Но футболистите на Септември показаха, че са завършен отбор, който е еднакво силен във всички фази на футболната игра и не позволиха да се застраши вратата им. В самия край на двубоя от спорен пряк свободен удар Септември отбеляза четвърти гол и оформи крайния резултат - 4:1.

Спартак пропусна да разгроми ЦСКА в Елитната до 17 г., вкара им само два гола

12 октомври 2015

Докато мъжките отбори на тези славни тимове се подвизават във "В" група, то юношеските им гарнитури до 17 год. са във Висшата лига на България за своята възраст. На ст. Тодор Диев малките гладиатори надиграха напълно гостите, като бяха близо и до още попадения.

В дъждовния и мрачен съботен следобед в Пловдив Спартак беше по-добрият отбор на терена и заслужено и закономерно стигна до трите точки. Левият защитник Иво Кехайов отбеляза първото попадение в 20-ата минута след центриране от корнер. Домакините продължиха да бъдат по-активният отбор и се играеше предимно в половината на гостите от София. 5 минути преди края на полувремето след поредния изпълнен ъглов удар от Спартак, топката бе върната към големия пеналт, откъдето Цв. Бурдев я насочи в левия ъгъл на вратата на ЦСКА.

Втората част не се различаваше от първата. Гостите епизодично влизаха в половината на Спартак, а гладиаторите владееха инициативата. Домакините създадоха още няколко възможности пред вратата на ЦСКА, като в най-чистата от тях централният нападател излезе сам срещу вратаря, но стреля в него. Отборът на Спартак Пловдив показа добър футбол, игра компактно и разнообразно и може да се види известна доза рутина в играчите. Линиите стоят стабилно, като има голяма взаимопомощ между тях. Това се обуславя от факта, че почти всички момчета са заедно откакто са започнали да се занимават с футбол преди десетина години.

Спартак спечели детски футболен турнир

07 октомври 2015

Отборът на Спартак спечели Купата на Мтел на футболния турнир за деца до 12 години в Пловдив, след като надигра на финала с 2:0 Ботев (Пд). Двубоят се игра на стадион "Пловдив", а головете за малките "гладиатори" вкараха Мартин Симеонов и Кристиян Кодуков.

По пътя към финала момчетата на треньора Манол Георгиев прегазиха с 8:1 връстниците си от Борислав-2009 (Първомай) и с 5:0 тима на Левски (Богданица).

В малкия финал за третото място на турнира за Купа "Мтел", организиран от Асоциацията на българските футболисти и БФС, Левски (Богданица) се наложи с 2:0 над Асеновец-2005 (Асеновград). Със същия резултат Борислав 2009 (Първомай) победи Евроколеж (Пд) в спор за петото място, а в битката за седмото място ФК Кричим надигра с 2:1 Марица (Пд).

Всички 8 отбора получиха пълна футболна екипировка и топки, осигурени от генералния спонсор "Мтел", заедно с индивидуалните призове. Директорът на отдел "Корпоративни клиенти" в "Мтел" Тони Бояджиев награди победителите в турнира заедно с бившите футболни национали Георги Георгиев-Гецата и Александър Александров-Кривия, треньора на Локомотив (Пд) Петър Пашев и генералния секретар на Асоциацията на българските футболисти Георги Бойчев.

С индивидуални награди бяха отличени двама играчи на Спартак и треньорът:

- Мартин Симеонов (Спартак С-94-Пд) - най-добър играч на турнира;

- Кристиян Кодуков (Спартак С-94 (Пд) - голмайстор №1 (с 4 попадения);

- Манол Георгиев (Спартак С-94-Пд) - селекционер №1;

Спартак победи Черноморец в Елитната до 17 г.

04 октомври 2015

След много добра игра и куп пропуски, Спартак категорично надигра Черноморец (Бургас) с 2:0 на ст. „Тодор Диев” в среща от 7-ия кръг на Елитната U17. Малките гладиатори натиснаха още с първия съдийски сигнал и пренесоха играта в половината на противника. Футболистите в синьо-бяло комбинираха добре, но не успяваха в завършващия удар. В средата на първото полувреме след подадена на първа греда топка от корнер и отлично отиграване с глава на Петър Нейчев, Спартак п