Спартак печели A Областна група Пловдив след решение на Изпълкома на БФС, според което в Четвърта лига за крайно се приема класирането към момента на въвеждането на извънредно положение заради пандемията от COVID-19, освен в областните първенства, в които при тези условия не може да бъде определен първенец, а ще бъде насрочен бараж.

Към момента на въвеждането на Извънредно положение при 17 изиграни кръга Спартак е на първо място в класирането с 45 точки, на 3 точки пред втория Асеновец.

Спартак получава директна промоция във "В" група след отказване на част от отборите, които имат право на уастие в баражите за влизане.

дата кръг опонент дом.
гост
час резултат
03/08/19 контрола Славия U19 (София) Г 10:00 2-2
07/08/19 КБ, I обл. кръг Марица (Пловдив) Д 18:00 0-2
11/08/19 контрола Секирово (Раковски) Г 18:30 1-2
14/08/19 контрола Раковски (Раковски) Г 18:30 6-0
17/08/19 контрола Житница (Житница) Г 18:30 5-0
25/08/19 1 Марица (Цалапица) Д 18:00 3-0
31/08/19 2 Марица (Милево) Г 17:00 3-0
08/09/19 3 Секирово (Раковски) Д 17:00 3-0
15/09/19 4 Момино (Момино село) Д 17:00 1-0
22/09/19 5 Дълго поле (Дълго поле) Г 17:00 2-1
29/09/19 6 Калояново (Калояново) Д 17:00 8-1
05/10/19 7 Металик 1938 (Сопот) Г 16:00 3-1
09/10/19 Купа на АФЛ, І обл. кръг Атлетик (Куклен) Д 16:00 1-0
13/10/19 8 Марица (Маноле) Д 16:00 3-0
16/10/19 Купа на АФЛ, IІ обл. кръг Гигант (Съединение) Д 16:00 0-3
20/10/19 9 Раковски (Раковски) Г 16:00 2-2
24/10/19 10 Садово (Садово) Д 16:00 3-0
10/11/19 12 Марица (кв.Любеново) Д 14:30 2-0
16/11/19 13 Асеновец (Асеновград) Г 14:30 1-1
24/11/19 14 Вихър (Белозем) Д 14:30 4-0
30/11/19 15 Кричим (Кричим) Г 14:30 6-1
07/12/19 11 Житница (Житница) Г 14:30 0-0
18/01/20 контрола Борислав (Първомай) Г 13:00 2-1
25/01/20 контрола Родопа (Смолян) Д 14:30 2-0
01/02/20 контрола Славия U19 (София) Г 11:30 1-6
16/02/20 контрола Вихър (Белозем) Г 14:30 3-2
23/02/20 16 Марица (Цалапица) Г 14:00 3-0
01/03/20 17 Марица (Милево) Д 14:00 5-0
14/06/20 контрола Локомотив U19 (Пловдив) Г 10:30 1-2

  Победи Равенства Загуби Вкарани голове Допуснати голове
Общо 14 3 0 52 7
Домакин 9 0 0 32 1
Гост 5 3 0 20 6

Класиране

отбор м. п. р. з. г.р. т.
1 Спартак (Пловдив) 17 14 3 0 52-7 45
2 Асеновец (Асеновград) 17 13 3 1 52-7 42
3 Секирово (Раковски) 16 12 3 1 61-14 39
4 Марица (Милево) 17 10 3 4 46-22 33
5 Житница (Житница) 17 10 2 5 28-24 32
6 Марица (кв.Любеново) 17 8 3 6 31-22 27
7 Садово (Садово) 17 7 3 7 22-23 24
8 Вихър (Белозем) 16 7 2 7 37-34 23
9 Дълго поле (Дълго поле) 16 7 2 7 37-37 23
10 Металик 1938 (Сопот) 16 7 2 7 22-25 23
11 Марица (Маноле) 17 5 6 6 24-29 21
12 Кричим (Кричим) 17 6 0 11 24-50 18
13 Раковски (Раковски) 17 5 1 11 27-47 16
14 Марица (Цалапица) 17 3 1 13 21-64 10
15 Калояново (Калояново) 17 2 1 14 16-57 7
16 Момино (Момино село) 17 0 1 16 12-50 1

Забележка (*): Тази статистика е само за мачовете изиграни за първенството. Не се включват мачовете за купата или приятелски мачове.
** КБ - Купата на България