Спартак завършва сезона на трето място с равни точки с втория Черноморец (Поморие), но поради финансови проблеми ръководството на клуба подава молба за доброволно преместване в по-долна дивизия от следващия сезон.

В противен случай Спартак би трябвало да играе бараж за влизане в А група срещу Етър (Вт)

дата кръг опонент дом.
гост
час резултат
06/07/10 контрола ФК Доростол (Силистра) Г - 1-0
10/07/10 контрола Гигант (Съединение) Д - 2-0
14/07/10 контрола Асеновец (Асеновград) Д - 6-1
17/07/10 контрола Брестник 1948 (Пловдив) Г 10:30 0-0
21/07/10 контрола Бенковски (Пазарджик) Г 18:00 2-1
24/07/10 контрола ФК Димитровград (Димитровград) Д 11:00 1-0
31/07/10 1 Несебър (Несебър) Г 18:00 1-0
08/08/10 2 Черноморец (Поморие) Д 18:00 0-2
14/08/10 3 Любимец 2007 (Любимец) Г 18:30 3-0
21/08/10 4 Светкавица (Търговище) Д 18:00 4-0
28/08/10 5 Брестник 1948 (Пловдив) Г 18:00 2-1
11/09/10 6 Черноморец (Балчик) Д 17:00 0-0
18/09/10 7 ФК Равда 1954 (Равда) Г 17:00 -
25/09/10 8 Добруджа (Добрич) Д 17:00 1-2
02/10/10 9 ФК Доростол (Силистра) Г 16:00 1-2
08/10/10 контрола Локомотив (Пловдив) Г 11:00 1-2
16/10/10 10 Дунав (Русе) Г 16:00 1-0
23/10/10 11 Лудогорец 2003 (Разград) Д 16:00 0-0
27/10/10 КБ 1 кръг Созопол (Созопол) Г 14:00 1-2
30/10/10 12 Несебър (Несебър) Д 15:00 2-0
06/11/10 13 Черноморец (Поморие) Г 14:30 0-1
13/11/10 14 Любимец 2007 (Любимец) Д 14:30 1-0
27/11/10 15 Светкавица (Търговище) Г 14:30 0-0
04/12/10 16 Брестник 1948 (Пловдив) Д 14:00 1-1
29/01/11 контрола Гигант (Съединение) Г - 4-1
02/02/11 контрола Берое (Стара Загора) Г - 0-3
05/02/11 контрола Асеновец (Асеновград) Д - 5-0
06/02/11 контрола Любимец 2007 (Любимец) Г - 1-2
12/02/11 контрола Брестник 1948 (Пловдив) Г 12:30 0-0
16/02/11 контрола Ботев (Пловдив) Г 14:00 1-2
12/03/11 19 Добруджа (Добрич) Г 15:00 1-0
19/03/11 20 ФК Доростол (Силистра) Д 15:00 0-1
25/03/11 контрола Брестник 1948 (Пловдив) Г - 1-0
02/04/11 22 Лудогорец 2003 (Разград) Г 16:00 0-1
16/04/11 23 Светкавица (Търговище) Г 17:00 0-1
23/04/11 24 Брестник 1948 (Пловдив) Д 17:00 2-0
30/04/11 25 ФК Доростол (Силистра) Г - 1-1
08/05/11 26 Лудогорец 2003 (Разград) Д - 1-2
14/05/11 27 Несебър (Несебър) Г - 1-0
22/05/11 29 Добруджа (Добрич) Д 18:00 1-1
28/05/11 30 Черноморец (Поморие) Г 18:00 1-1
05/06/11 31 Любимец 2007 (Любимец) Д 18:00 2-0

  Победи Равенства Загуби Вкарани голове Допуснати голове
Общо 11 7 8 27 17
Домакин 5 4 4 15 9
Гост 6 3 4 12 8

Класиране

отбор м. п. р. з. г.р. т.
1 Лудогорец 2003 (Разград) 24 12 8 4 38-16 44
2 Черноморец (Поморие) 24 9 9 6 23-19 36
3 Спартак (Пловдив) 24 10 6 8 26-17 36
4 Светкавица (Търговище) 24 8 9 7 25-24 33
5 Несебър (Несебър) 24 9 5 10 20-22 32
6 Любимец 2007 (Любимец) 24 7 9 8 23-27 30
7 ФК Доростол (Силистра) 24 7 7 10 17-22 28
8 Брестник 1948 (Пловдив) 24 6 8 10 21-30 26
9 Добруджа (Добрич) 24 7 5 12 14-30 26
10 Черноморец (Балчик) 0 0 0 0 0-0 0
11 Дунав (Русе) 0 0 0 0 0-0 0
12 ФК Равда 1954 (Равда) 0 0 0 0 0-0 0

Забележка (*): Тази статистика е само за мачовете изиграни за първенството. Не се включват мачовете за купата или приятелски мачове.
** КБ - Купата на България