Спартак - ЦФКА Средец (София)
|
0 : 2 |
|
|
|---|---|---|---|
|
сряда, 23 декември 1987, 18:00 часа
Купа на НРБ, 1/8 финал
Стадион "Спартак"
•
5000 зрители
| |||
0:1 Л.Пенев 93', 0:2 Л.Пенев 114' | |||
| Спартак: Валентин Вълков, Румен Стайков, Красимир Чавдаров, Димитър Андонов, Иван Говедаров, Коста Танев, Васил Василев, Димитър Хубенов, Георги Барбов, Любомир Бурнарски, Валентин Минчев | |||
след продължения, 0:0 в редовното време
Домакините започнаха амбициозно и още в осмата минута Минчев пропусна изключителна възможност да открие резултата. Постепенно армейците се съвзеха и най-вече чрез Стоичков н Донев започнаха да безпокоят спартаковската защита. Но въпреки това до чисти голови голожения не се стигна, ако не се смята разбира се пропуснатата в 17-ата мин. от Стоичков дузпа.
Втората част не се отличаваше много от първата. Така минутите се нижеха една по една и редовното време завърши без да бъде отбелязан гол. В продълженията пролича по-добрата физическа подготовка на гостите. Без особени проблеми те достигнаха до един услешен за тях край, макар че поздравления заслужават и спартаковци, които дадоха сериозен отпор на превъзхождащия ги по много показатели съперник.
източник вестник „Народен спорт“
Архив на сезоните
Коментар