Спартак завършва сезона на трето място с равни точки с втория Черноморец (Поморие), но поради финансови проблеми ръководството на клуба подава молба за доброволно преместване в по-долна дивизия от следващия сезон.

В противен случай Спартак би трябвало да играе бараж за влизане в А група срещу Етър (Вт)

Спартак - Асеновец 2005 (Асеновград) 6:1

Спартак Пловдив 6 1 Асеновец 2005 (Асеновград)
сряда, 14 юли 2010, 00:00 часа
голмайстори0:1 – Мустафа 26, 1:1 – Иван Димов 36, 2:1 – Асен Вълчев 39, 3:1 – Тодор Симеонов 39, 4:1 – Денис Генчев 50, 5:1 – Филип Лупов 83, 6:1 – Денис Генчев 89
Спартак: Спартак: Стойчев, В.Стефанов, Вълчев, Димов, Симеонов (к), Апостолов, Мекиков, Коларов, Й.Христов, Чипчев, М.Стефанов (Здравков, Григоров, Делибалтов, Св.Славов, Бахчевански, Андреев, Л.Ангелов, Стаев, Кордов, Генчев, Лупов)
Асеновец 2005 (Асеновград): Хърлев, Момчилов, Наимов, Джонджоров, Кунчев, Керим Ходжа, Мустафа, Шакир, Яшар, Л.Ангелов, Хаджифейзула (к) (Иванов, Чобан, Атанасов, Хайрула, Генов, Христов, Пейков, Ходжов, Филев) Главен съдия: Красимир Попов
Рефер: Главен съдия: Красимир Попов Помощници: Пандарски, Манолов
Коментар: На „Тодор Диев” селекцията на Николай Киров – Белия прегази с 6:1 новака във „В” групата. Оправдание за асеновградчани е, че са само на 4 тренировки. В адския пек с два гола се отчете Денис Генчев (на снимката), вкараха още Димов, Вълчев, Симеонов и Лупов. В първата четвърт на мача Асеновец поведе. След контра и мъдър пас на Хаджифейзула халфът Мехмедали Мустафа заби в горния ляв ъгъл за 0:1. Преди това Васко Стефанов не успя. Камен Апостолов шутира над вратата, страхотен удар на Данчо Христов профуча над напречната греда. Вратарят на Асеновец Хърлев изби голов шут на рожденника Чипчев. За 6 минути спартаклии обърнаха резултата до 3:1. Иван Димов вкара с глава след центриране от ъглов на Васко Стефанов в 31-ата минута. Това е първият гол на Димов откакто е в Спартак. Асен Вълчев забоде с шпагат в 39-ата минута за 2:1. 60 секунди по-късно Камен Апостолов счупи сглобката на вратата с мощен шут. За 3:1 с крак засече капитанът Тодор Симеонов, след като вратарят на асеновградчани увисна като прани гащи след корнер. След почивката треньорът Николай Киров пусна нови 11 на терена. Белия заложи предимно на младоците. Малко след началото на второто полувреме Денис Генчев закичи с глава четвъртия гол. За 5:1 се разписа с външен фалц Филип Лупов. Секунди преди края Денис Генчев отбеляза на празна врата шестото попадение за Спартак. Заради 40-градусовата жега реферът Красимир Попов на два пъти спира спаринга, за да могат играчите да се полеят с вода.

Забележка (*): Тази статистика е само за мачовете изиграни за първенството. Не се включват мачовете за купата или приятелски мачове.