20/05/09 26 Светкавица (Търговище) Г 18:00 0-4
24/05/09 27 Свиленград 1921 (Свиленград) Д 18:00 1-0
30/05/09 28 Нафтекс (Бургас) Г 18:00 0-3

Победи Равенства Загуби Вкарани голове Допуснати голове
Гост 5 5 5 14 20

Спартак - Любимец 2007 (Любимец) 2:2

Спартак Пловдив 2 2 Любимец 2007 (Любимец)
събота, 07 март 2009, 15:30 часа
голмайстори0:1 – Емил Петков 9, 0:2 – Павлин Тодоров 17, 1:2 – Красен Трифонов 35-дузпа, 2:2 – Георги Стоянов 61
Спартак: 12.Стоян Здравков, 3.Емил Аргиров, 6.Тодор Симеонов – к,19. Мурад Ибраим, 7.Димитър Витанов, 21.Христо Стаев, 2.Иван Мекиков (74 – 17. Коларов), 8.Йордан Христов (61 – 11. Фанев), 22.Красен Трифонов, 9.Иван Площаков (80 – 99.Курдов), 10.Георги Стоянов.
Любимец 2007 (Любимец): 1.Васил Кузманов,17.Кирил Крумов, 21.Станислав Катранков (61- 7.Салиф), 30.Венцислав Йорданов,14.Ангел Гинев,11.Даниел Добриков, 3.Веселин Великов, 10.Ивайло Петев – к, 28.Емил Петков (67 – 8.Г.Иванов), 77.Павлин Тодоров, 22.Иван Георгиев (58- 18. Й. Василев).
жълти картони Д. Витанов, Мурад, Трифонов, Мурад (С) И. Георгиев, В. Йорданов, Катранков, Й. Василев, Г. Иванов (Л).
Рефер: Венцислав Кознички (В. Търново). Помощници: Кандиларов, Корчева.
Коментар: Спартак завъртя 2:2 с Любимец, след като губеше с 0:2. Ремито донесе със зверска тупалка голмойсторът на „гладиаторите” Георги Стоянов (на снимката). Головете за гостите вкараха Емил Петков и Павлин Тодоров. Красен Трифонов отбеляза през първото полувреме за 1:2. Реферът Венцислав Кознички завърши скандално мача. В 3-минутното продължение съдията надроби неща, които други не могат да свършат за 5 сезона. Мачът почна повече от шокиращо за Спартак. До 20-ата минута Любимец водеше с 2:0. Първо Емил Петков с мощна тупалка от 25 метра намери горния десен ъгъл за 0:1. После в страхотно меле Павлин Тодоров вкара през куп от играчи. Братът на Светльо Тодоров шутира от 6-7 метра след центриране от корнер. Вратарят на Любимец Васко Кузманов повали в пеналта Георги Стоянов и реферът Венцислав Кознички свирна дузпа. Вкара я Красен Трифонов с изстрел в горния ляв ъгъл. В 61-ата минута Георги Стоянов посрещна топката на дъгата и с мощен шут я заби под напречната греда за 2:2. Красен Трифонов изтърва на празна врата в 83-ата минута. До края Георги Иванов – Устрема не успя да вкара за Любимец. Емо Аргиров също пропусна пред вратата на гостите. В продължението Красен Трифонов мушна топката в мрежата, но от засада. Секунди след това реферът Кознички отмени нов гол на Спартак, отбелязан от пак от Красен Трифонов. При втората ситуация тъч реферът въобще не реагира. Съдията съвсем се омагьоса, вдигна втори жълт картон на Мурад Ибраим, но забрави да го изгони от терена. Кознички е прочут с най-смешната дузпа, свирена в българската футболна история - срещу Ангел Йошев от Локо (Пд) за игра с глава с топката. След мача и двата тима подадоха жалби за формално нарушение на правилата от страна на рефера Венцислав Кознички. БФС реши двубоят да се преиграе на 27 март.

Забележка (*): Тази статистика е само за мачовете изиграни за първенството. Не се включват мачовете за купата или приятелски мачове.